11 listopada to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w historii Polski. Ja w tym roku postanowiłem wybrać się w to święto na prezentację ciężkiego uzbrojenia w nowym oddziale Bydgoskiego Muzeum Wojsk Lądowych. Jest do zaadoptowany do celów muzealnych były teren wojskowy na Osowej Górze i jak na razie nie jest jeszcze w pełni dostępny dla zwiedzających. Z okazji tak ważnego święta mogliśmy jednak zobaczyć małe co nie co. No w zasadzie nie małe, bo wozy pancerne robiły wrażenie. Choć wozów było niewiele, to jednak do każdego można było zerknąć.W oddali na drugim placu zwiedzający dysponujący lepszym zoomem mogli dostrzec inne obiekty ekspozycyjne, które mam nadzieję będzie można obejrzeć po oficjalnym otwarciu muzeum.


Dostrzegłem również pojazdy, które prawdopodobnie czekają na remont.


Moje zainteresowanie wzbudziła zwłaszcza ta armata, która ma za sobą dłuższą historię, niż udostępnione zwiedzającym pojazdy.


 Ja oczywiście zadowoliłem się obejrzeniem z bliska "zabawek" dużych chłopców i zrobieniem zdjęć, ale jak widać na poniższym zdjęciu, niektórzy woleli konkretniejsze pamiątki ;)