Dziś przepełniony energią wpis z miejsca mocy w Grzybnicy, gdzie znajdują się tajemnicze kamienne kręgi. Mam nadzieję, że pierwsze zdanie brzmi wystarczająco tajemniczo, aby Was zainteresować. To do rzeczy. Nieopodal Grzybnicy na trasie 11 jadąc kiedyś odcinkiem z Bobilic do Koszalina, zauważyłem tabliczkę skierowaną w las z napisem Kamienne Kręgi. Oczywiście skręciłem. Na miejscu moim oczom (a teraz i Waszym) ukazał się teren, na którym znajdują się kamienne kręgi datowane na I-III w.n.e. Było to miejsce zgromadzeń plemiennych i uroczystość obrzędowych. Łącznie na terenie tym znajduje się:
- 5 kręgów kamiennych, w tym dwa największe w Europie o średnicy 37,5m,
- 2 kurhany kamienno-ziemne,
- 35 płaskich kamiennych budowli nagrobkowych,
- 6 stosów ciałopalnych, rytualnie zarzucanych kamieniami,
- 2 trójkątne obiekty kamienne o kulturowym charakterze.
Ponadto podczas prac archeologicznych odkryto jeszcze 101 pochówków, oraz wiele artefaktów z kamienia, bursztynu, złota i srebra.

 


Oczywiście to tylko niewielka część kamieni, które sfotografowałem. Miejsce to przepełnione jest energią, dlatego częstymi gośćmi są tu radiesteci i milośnicy tajemnic. Ja niestety nic nie czułem, ale może następnym razem. Chętnie odwiedzę to miejsce jeszcze raz i Was też zapaszam.
A na razie żegnam i jak mawiają mistrzowie Jedi... Niech moc będzie z Wami.